Rendszerfelügyeleti munkatárs

Elvárások:

  • rendszerfelügyeleti, rendszerüzemeltetési tapasztalat
  • IT és hálózati ismeretek (operációs rendszerek, hálózati kommunikáció, stb.)

Leírás:

A magyar kibertér biztonságáért felelős Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézet egyes kiemelt jelentőségű állami rendszerek esetében közvetlen rendszerfelügyeleti támogatást biztosít. Az NKI rendszerfelügyeleti munkatársainak feladata az érintett rendszerek biztonsági eseményeinek azonosítása, nyomon követése és kezelése.

Előnyt jelent:

  • informatikai biztonsági rendszerelemek üzemeltetésében szerzett gyakorlat
  • releváns technikai biztonsági képesítés
  • informatikai rendszerek védelmét biztosító infrastruktúraelemek (határvédelem, végpontvédelem, hozzáférésvédelem, naplózkezelés, stb.) átfogó ismerete
  • gyakori informatikai biztonsági kockázatok (sérülékenységek, fenyegetések) és ezek kezeléséhez szükséges módszerek ismerete

Kulcsszavak:

rendszerfelügyelet, naplóelemzés, incidenskezelés

Szektor:

  • IT Üzemeltetés, Telekommunikáció
  • Információbiztonság

Feladatok:

  • rendszerek felügyelete a biztosított monitoring eszközök alkalmazásával
  • hibák és biztonsági események azonosítása és elemzése, közvetlen és közvetett kiváltó tényezők azonosítása
  • azonosított incidensek kezelése az üzemeltetési munkatársakkal együttműködve
  • a rendszeren bekövetkezett eseményekről beszámoló készítése
  • incidenskezelési és katasztrófaelhárítási gyakorlatokon való részvétel

Amit kínálunk:

  • hosszú távú munkalehetőség Magyarország kibervédelmét ellátó szervezeténél
  • széleskörű tapasztalatszerzési lehetőség
  • szakirányú továbbképzéseken való részvétel
  • teljes munkaidő
  • budapesti munkavégzés

Jelentkezés önéletrajzzal a hr@govcert.hu e-mail címen.